KOREM Golden Retriever
Główna   O rasie   Xirine   Arka   Zdjęcia   Filmy   Imiona   Linki   Przyjaciele   Kontakt  
Golden Retriever

Rasa Golden Retriever


hodowla Golden Retriever

Radosny, żywiołowy pies
Goldeny są urodzonymi aporterami i rzadko potrafią oprzeć sie chęci podnoszenia przedmiotów, toteż wybierając goldena albo nauczymy sie zachowywać idealny porządek, albo musimy mężnie znosić to, że nasz pies przynosi gościom do stóp różne przedmioty. Również jeśli nie nauczymy goldena od małego, że pies zawsze trzyma cztery łapy na ziemi, to zarówno my jak i nasi goście, mogą oczekiwać nader wylewnych powitań. Żaden golden nie potrafi trzymac na wodzy swoich uczuć do ludzi.
Golden Retriever Najlepszy wybór
Łagodny Golden Retriever w pełni zasłużył na znakomitą opinię, którą cieszy się na całym świecie jako pies rodzinny. Nie można jednak zapominać, że wymaga on prawidłowego prowadzenia, jest bowiem psem żywym, czasem pobudliwym, potrzebującym dużo ruchu i wymagającym pielęgnacji.

Golden Retriever

Członek rodziny
Pamiętajmy, że z niedużego, przymilnego szczeniaka wyrośnie spory, pełen energii pies, który pozostanie z nami przez najbliższe 15 lat. Jego zdrowie, ogólna kondycja i wychowanie w pełni zależą od nas. Należy wziąć pod uwage, ile czasu trzeba mu będzie poświęcić, ile pieniędzy będzie kosztowało jego wyżywienie i opieka weterynaryjna. Nie można zapominać o miejscu psa w domu i o tym, że goldeny to największe łakomczuchy na świecie.

Golden Retriever hodowla

Przemiły kompan
Golden Retriever to znakomity pies dla tych, którzy lubią łagodne, towarzyskie psy. Choć ma z natury znakomity charakter, jednak nie należy zapominać o potrzebie właściwego wychowania psa. Źle wychowany może przejawiać zbyt silny instynkt posiadania, zwłaszcza przy zabawkach i jedzeniu. Toteż już małego szczeniaka trzeba nauczyć, że zarówno jedzenie, jak i zabawki stanowią własność człowieka i psu są jedynie użyteczne.

Goldeny

Umiłowanie wody
Choć dziś popularny kanapowiec golden retriever był psem aportującym na bagnach i z wody nic więc dziwnego, że jeśli ma po temu okazję, chętnie wskakuje do napotkanego rzeki czy jeziora, co nie zawsze kończy sie bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Golden Retriver

Kłaki w domu
Golden Retriever to nie najlepszy wybór dla osób lubiących czarny ubiór. Nie jest to zatem rasa dla pedantów. Psy trzymane na dworzu linieją dwa razy do roku, mieszkaniowe kanapowce obłażą przez okrągły cały rok. Problemowi można oczywiście zaradzić poświecając codziennie trochę czasu na szczotkowanie, co znacząco zmniejszy ilość kłaków w domu.

Zobacz także - Serwis o rasie Golden Retriever   

» Strony internetowe
KOREM Domowa hodowla psów rasy Golden Retriever